House Of Night Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gece Seni Seçti! Ölümün Doğuşun Olacak! Mavi Çaylaklar ve Kırmızı Çaylakların Birlikte Yaşadığı Bu Evde Gün Olmayacak!

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Gece Evi Tekrar Doğruyor (: Haydiyin Eğlenelim ve Canlandıralım bu Sayede Büyük Bir Site Olalıım (:

*Miss Neris

2 posters
YazarMesaj
Nerissa Kimi Forcelit
Müziğe Giriş Profesörü | Güç Seviyesi: 80
Müziğe Giriş Profesörü | Güç Seviyesi: 80
Nerissa Kimi Forcelit

Oda Arkadaşı : Blair Mimi Forcelit ikiiizzz seni seviyorum ama ProfesörLer yanLız kaLmaLı
Lakap : Neris

*Miss Neris Empty
MesajKonu: *Miss Neris   *Miss Neris Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 12:32 am

İŞARETLENDİKTEN SONRA

Nerissa ve arkadaşları yarın ki drama gösterisine hazırlanmak için odalarından çıkmışlardı.Nerissa'nın hazırlanmasını bekleyecek bir oda arkadaş olmadığı için herkesten önce çıkmıştı odasından. Ahırlara yaklaştığında içerden sesler geldiğini farketti. Daha fazla yaklaştı. Kapıyı aralayıp içerdekilerin kim olduğunu görmek istiyordu ama her zaman ki gibi ahır kapısının gıcırdamasından ve onu ele vermesinden korktu. Biraz daha yaklaştı artık içerde konuşulanları daha rahat duyabiliyordu... İçerdekiler kavga ediyorlardı ! Bir yanı hemen ordan uzaklaşmak, kaçıp gitmek istiyordu; Bir yanı kalıp içerdekilerin kim olduğunu ve neden kavga ettiklerini öğrenmek istiyordu.
Tam kapıya yaklaşmış kavgalarını dinliyorudu kii, Purny'nin miyavlamasıyla sendeledi ve kapıya çarptı. Hani derler ya insanın korktuğu başına gelir diye- Nerissa tabi ki bir çaylak ama o da eskiden insandı-.İçerdekilerden biri "Kim var orda !" diye bağırdı...

Nerissa ve Miriam oda arkadaşı olmuşlardı.Miriam yeni oda arkadaşına alışmaya çalışıyordu. Çünkü Gece Evi'ne geldiğinde oda arkadaşı yoktu. Oda arkadaşı çok güzeldi. Açıkçası onu kıskanıyordu. Bu düşünceler kafasında uçuşurken bir yandanda dikkatini toplayıp Vampir Sosyoloji dersine çalışıyordu.

Nereliyim demiştin Nérissa?

Nérissa, irkilmiş gibiydi. Edebiyat kitabına öyle bir dalmıştı ki.
Nérissa yeni oda arkadışna çok çabuk alışmıştı.Onun sıcak kanlı ve çok güzel olduğunu düşünüyordu.

Önünde edebiyat kitabı açıktı ama aklı başka bi yerdeydi."Ahırların içinde kavga edenler kimdi acaba?" diye düşündü. İçerden biri "Kim var orda ?!" diye bağırınca -her ne kadar bir yanı kal dese de- oradan hızla uzaklaşmıştı.
Şimdi ise Valentine'in "Nereliyim demiştin Nérissa?"
lafıyla irkilmişti. Çünkü hala ahırdakileri düşünüyordu.
"Brezilya'lıyım. Sen?"
Miriam tam cevap verecekti ki küçük kapıdan iki küçük tüy yumağı girdi. Görünüşe bakılırsa onlar çoktan kaynaşmışlardı. *Miss Neris Icon_smile
Been ve Katsu sahiplerinin yanına sıçradılar.
Kızlar kedileri sevmeye devam ederken Nérissa sorusunu tekrarladı "Nereliydin Miriam?"

Kalifornia,Los Angeles.

Güzel.

İkiside kedilerini okşamaya devam ettiler.

Sana kimseye söylemediğim bir sırrımı söylemek istiyorum Nérissa. Sır saklayabilir misin?

Elbette! Nérissa'nın gözlerinde bir ışık parlamıştı birden.Çünkü artık oda arkdaşınında ona ısındığını düşünüyorudu.
Aslında benim işartelenme hikayem herkese anlattığımdan biraz farklı. Valentine biraz duraksadı ve Nérissa'a baktı.

Benim işaretlenmemin sebebi: İntahara teşebbüs. Biliyorum bir sır değil ama İşaretlenme nedenimi kimse böyle bilmiyor.

Nérissa biraz korkmuş gibi bakıyordu.Aslında gerçektende korkmuştu bi an için, Miriam'ın bir uzaylı olduğunu düşünmüyordu tabiki de ama onun Nyx için özel olabileceğini, herhangi bir özel güce sahip olabileceğini falan düşündü. Neden intihar etmek isteyeceğini düşündü ama hiç bi fikri yoktu merakla bekliyordu Miriam'ın söyleyeceklerini. "Peki İşaretlenmenin Gerçek nedeni ne?"
Dedim ya. İntahara Teşebbüs. En yakın arkadaşımın ölümünden sonra resmen yıkıldım. Kayalık bir yere gittim ve tam atlamak üzereyken bir İz Sürücü tarafından İşaretlendim ve birden karşıma Nyx çıktı. Böyle işte. Fazla bir sır değil biliyorum ama Gece Evi'ndeki kimse bunu böyle bilmiyor. Senin dışında. Miri iç çekti ve hala şaşkın olan Nérissa'a baktı.

Keşke o arkadaşımı bulabilsem Nérissa.

Arkadaşının ölümü senin doğuşun oldu ama.

Miri biraz duraksadı ve düşündü. Evet, Nérissa haklı olabilirdi.

Biliyor musun? Haklısın. Bunu hiç böyle düşünmemiştim.

İşte ben ve zeki kafam.

Gülmeye başladılar.

Peki ya senin ilginç bir hikayen var mı?

Beni İz Sürücü okuldaki kavgalarım yüzünden İşaretlediğimi söyledi.Çok kavga ediyordum ama ne yapabilirim okuldaki o lanet olası sürütkler beni deli ediyorlardı. Okulda hep ön plandaydım.Okul başkanıydım. Beni herkes Asi Louise olarak tanıyordu. Gece evi'ne gelmeden önce adım Louise'di. Ama o ismi nefret ettiğim babam koyduğu için değiştirmek istededim. Biliyor musun aslında İşaretlenmedn önce bi rüya görmüştüm ve rüyamda çok tatlı bi kadın "Sıra sende artık gelmelisin, çok akıllı ve inatçısın bana böyle biri gerekli, gelmelisin" demişti. Uyandığımda önceki hayatımdan pek bir şey hatırlamıyordum. Her sabah ki gibi elimi yüzümü yıkamak için lavaboya gittim kafamı kaldırdığımda ayada çok değişik bi yüz gördüm. Benim her yaptığımı yapıyordu aynadaki. Bu bendim ama çok değişiktim. Kendime inanamıyordum. Ben her zamankinden daha beyazdım-tabiki de hala esmerim -. Ve alnıma baktığımda sevinmiştim. Rüyamın anlamını da çözmüştüm o kadın Nyx'di.

Néris, İşaretlenmekten hiçbir zaman korkmamıştı. Hatta bazen İşretlenirsem ne olur? diye düşünüyordu, araştırmalar yapıyordu. O kadının Nyx olduğunu anlamsıda bu yüzdendi. Normal bir insan Nyx'i tanımazdı ama Néris her şeyi öğrenmişti.

Hikayesinin bittiğini anlayan Vale şaşırmıştı bir insan nasıl Nyx'i tanıyabilirdi ve ekledi "Sen Nyx'i tanıyormuydun?"

"Evet. Ben İşaretlenmeyi çok merak ediyordum. Çok araştırmalar yaptım. Ve sonra en yakın arkadaşım İşaretlendi, Naomi Mitchell."

"Harika !" dedi Miri. Hala şaşkındı. Bu çok değişik geliyordu. Normal hayatında onun aklına işaretlenmek asla gelmemişti. Bunları düşünürken Néris ekledi.

"Naomi'yi tanıyor musun?" O kız 1 hafta önce değişimini tamamlayamadı ve ölmüştü. Neris, Naomi'den bahsederken gözleri dolmuştu.

Miri biraz duraksadı ve devam etti:

Evet,Gece Evi'nde 5. sınıf öğrencisiydi. Ama öldü.

Katsu birden mırıldamaya başladı.

İkiside susmuşlardı. Konuşacak konu kalmamıştı çünkü. Konuya tuhaf bir yerden girip tuhaf bir yerden çıkmışlardı. Neris yeni oda arkadaşına ısınmıştı ama kediler birbirlerine onlardan önce ısınmışlardı.

Miriam öksürmeye başladı. Kan, kan Neris'in delirmesi için en büyük nedendi. Çünkü yeni oda arkadaşıda ölmek üzereydi.
Lucas Matthéw O'mhéndia
Kurucu-Admin | 5. Sınıf Çaylak | Karanlık Erkek | Güç Seviyesi : 100
Kurucu-Admin | 5. Sınıf Çaylak | Karanlık Erkek | Güç Seviyesi : 100
Lucas Matthéw O'mhéndia

Oda Arkadaşı : Parker.
İş/Hobiler : Linda

*Miss Neris Empty
MesajKonu: Geri: *Miss Neris   *Miss Neris Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 12:45 am

*Betimleme : 24/30
*Akıcılık : 9/10
*Renklendirme : 6/10
*Kurgu : 17/20
*Uzunluk : 16/20
*Yazım ve Noktalama: 8/10

Toplam : 80
http://nightofhouse.yetkinforum.com

*Miss Neris
1 sayfadaki 1 sayfası